Stary Targ


Idź do treści

W Sztumskim Polu jeźdźcy rywalizowali o Puchar Burmistrza

      Kapryśna pogoda nie odstraszyła miłośników jeździectwa i aktywnego wypoczynku - w ramach obchodów 600-lecia Sztumu w niedzielę 15 maja odbyła się trzecia edycja Pikniku z ISKRĄ oraz VI Zawody w Skokach przez Przeszkody o Puchar Burmistrza Sztumu.

      Imprezę otworzył Burmistrz Sztumu Leszek Tabor, przedstawiciel Nadleśnictwa Kwidzyn oraz Jakub Gossa - gospodarz Iskry. Chwilę później rywalizację rozpoczęli pierwsi zawodnicy, m.in. z KJ Stado Starogard Gdański, KJ Julianowo, OKJ Mierzeja, Stajnia Ruda, Stajnia Morina. W pierwszym konkursie klasy mini LL do 50 cm zgłosiło się 18 zawodników. Na podium stanęła reprezentacja KJ ISKRA ze Sztumskiego Pola! 1. miejsce zajęła Daria Nowakowska na koniu Grand, 2. miejsce Grażyna Suchecka na koniu Justa, na 3. miejscu uplasowała się Dominika Ruszkowska na koniu Tario. W klasie LL, gdzie wysokość przeszkód wynosi do 90 cm, o podium walczyło 21 zawodników. Czysty w rytmie przejazd zaliczyła Julia Wesołowska na koniu Hervest z KJ ISKRA dzięki czemu zajęła pierwsze miejsce! Drugie miejsce przypadło Julii Kozerskiej na koniu Pandora, która również miała bezbłędny przejazd w normie czasu. Na najniższym stopniu podium stanęła Kamila Markisz na koniu Happy Boy. Następną konkurencją był konkurs klasy L do 100 cm. Udział wzięło 12 par. Bardzo ładnym przejazdem mogła się pochwalić Katarzyna Łajewska na koniu Witara, co pozwoliło na zajęcie pierwszej lokaty! Drugie miejsce zajęła Klaudia Rychłowska na koniu Domena z KJ Vita Sport Brachlewo. Na trzeciej pozycji uplasowała się Kamila Marisz na koniu Happy Boy. Najważniejszym konkursem była klasa L1 do 105 cm. Pierwsze miejsce zajęła Iga Szostak na koniu Radon i zarazem drugie miejsce na swoim drugim koniu o imieniu Polar, która z rąk Leszka Tabora odebrała puchar Burmistrza Sztumu! Na trzecim miejscu uplasowała się Danuta Bielska na koniu Clever Boy. Rywalizacja była zacięta, jeźdźcy musieli sprostać nie łatwemu parkurowi, który wymagał od nich zręczności i zwinności koni!

      Między zmaganiami odwiedzający w tym dniu mogli skorzystać z wielu propozycji: pomaszerować kijkami nordic walking z LKS Zantyr, pozwiedzać okolicę na rowerze szlakiem „Koła Gotyku”, posłuchać występów podopiecznych SCK, podziwiać zmagania rycerzy w wykonaniu Chorągwi Ziemi Chełmińskiej. Gromkimi brawami został nagrodzony taneczny pokaz jazdy konnej w wykonaniu 20 par sekcji Klubu Jeździeckiego ISKRA - inscenizacja orszaku weselnego została przygotowana przez kadrę instruktorską Stajni Iskra pod dowództwem Marty Adamkiewicz. Wiele atrakcji oferowały powiślańskie stowarzyszenia na swoich stoiskach: loterie i konkursy z nagrodami w punkcie RTI w Dzierzgoniu oraz Stowarzyszenia REKS, materiały promocyjno-informacyjne oraz gadżety z okazji 600-lecia Sztumu w namiocie Miasta i Gminy, drzewko za makulaturę z Dziennikiem Bałtyckim, domowe specjały Stowarzyszeń z Nowin i Jasnej oraz KGW w Postolinie, rzemieślniczego piwa Browaru Gościszewo, szeroką ofertę edukacyjną ZSZ w Barlewiczkach.

      Członkowie Stowarzyszenia Miłośników Jazdy Konnej KJ ISKRA przez cały dzień udzielali się na imprezie jako wolontariusze - pokazywali, zachęcali do dołączenia w swoje szeregi. Dla najmłodszych przygotowano przejażdżki w siodle oraz bryczką i wesołe miasteczko. Dzień pełen wrażeń zakończyła zabawa przy muzyce.

      Organizatorzy Pikniku – Stowarzyszenie Miłośników Jazdy Konnej w Sztumskim Polu oraz Spółdzielnia socjalna Iskra dziękują wszystkim partnerom, wolontariuszom za wsparcie i zaangażowanie, dzięki którym impreza z roku na rok staje się coraz szerszym wydarzeniem.

Relacja i zdjęcia: p. Kamil Kazaniecki.Piknik z ISKRĄ

Piknik z ISKRĄ

Piknik z ISKRĄ

Piknik z ISKRĄ

Powrót do treści | Wróć do menu głównego