Stary Targ


Idź do treści

Ogłoszenia
Wyślij swoje ogłoszenie za pomocą poczty lub przez gadu-gadu


Bezpłatne warsztaty z pierwszej pomocy w Sztumskim Polu

W Stajni Iskra najważniejszą rzeczą jest bezpieczeństwo, zbliżają się ferie zimowe, beztroski czas odpoczynku i szaleństw na śniegu, w związku z tym Stowarzyszenie Klub Jeździecki Iskra oraz Zespół Ratownictwa Medycznego z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Ludwika Rydygiera w Toruniu serdecznie zapraszają dzieci, młodzież i dorosłych na bezpłatne szkolenie z zakresu pierwszej pomocy. Każdy z nas powinien umieć udzielić pomocy drugiej osobie. Jak zachować się sytuacji krytycznej? Co powinniœmy zrobić, by pomóc poszkodowanemu? Jak zareagować, gdy widzimy nieprzytomną osobę? Jak udzielić pierwszej pomocy? Na wszystkie te pytania uzyskamy odpowiedź podczas szkolenia. Przedstawione zostaną realistyczne sceny z udziałem koni, ćwiczenia na tandemach, a każdy z uczestników będzie miał możliwość samemu udzielić pierwszej pomocy. Warsztaty odbędą się w Stajni Iskra, w najbliższą niedzielę 11 grudnia o godz. 1300, serdecznie zapraszamy!10 marca (we wtorek) o godz. 1800 w Gminnym Ośrodku Kultury w Starym Targu odbędzie się zebranie wiejskie sołectwa Stary Targ w sprawie wyboru Sołtysa i Rady Sołeckiej oraz omówienia spraw bieżących. Nadmienia się, iż dla prawomocności wyboru Sołtysa niezbędna jest osobista obecność co najmniej 1/10 uprawnionych do głosowania mieszkańców sołectwa. Obecności co najmniej 1/10 uprawnionych nie stosuje się w przypadku, gdy zebranie wiejskie będzie odbywało się w drugim terminie (tego samego dnia).11 października 2014 roku Stowarzyszenie Miłośników Jazdy Konnej Klub Jeździecki ISKRA w Sztumskim Polu zaprasza na XV HUBERTUS - towarzyskie zawody w skokach przez przeszkody. Program imprezy:

1100 - Uroczysta odprawa, poszukiwanie lisa.
1200 - Gonitwa hubertowska za lisią kitą.
1300 - Zawody w skokach przez przeszkody o puchar Starosty Sztumskiego.
1800 - Biesiada hubertowska, obchody 15-lecia stajni ISKRA.

Darmowe przejażdżki w siodle i bryczką po lesie, pokazy jazdy konnej, atrakcje dla dzieci, konkursy, stoiska gastronomiczne.12 października 2013 roku Stowarzyszenie Miłoœników Jazdy Konnej zaprasza na 14. Hubertus w Stajni ISKRA (Sztumskie Pole).W niedzielę 15-go września, o godzinie 1400 w Starym Targu rozpoczną się Dożynki Powiatowo - Gminne. Ich program:

1400 - Msza Święta w intencji rolników z poświęceniem tradycyjnych wieńców i chleba dożynkowego.
1500 - 1530 - Przemarsz korowodu na Stadion Gminny w Starym Targu.
1530 - 1730 - Otwarcie Powiatowo-Gminnych Dożynek:
Oficjalne otwarcie, występ orkiestry dętej, występ zespołu ludowego"Czerninianki" z Czernina, konkurs wieńca dożynkowego.
1530 - 1830 - Warsztaty Tradycji Powiślańskich: Pieczenie chleba, Wędzenie ryb, Malarstwo na szkle, Haftu i wyszywania,
Wyrób tradycyjnych produktów regionalnych, Pokaz Walk Rycerskich.
1700 - 1830 - Występy artystyczne dzieci i młodzieży z GOK i Zespołu Szkół w Starym Targu.
1830 - 1900 - Występ zespołu Disco Polo "Hot Ibisz".
1900 - 2000 - "Magic Off" w programie super przeboje Bonney M, ABBA.
2020 - 2100 - Fajer Show - pokaz ognia.


Powrót do treści | Wróć do menu głównego